Müşteri Hizmetleri

Gizlilik ve Güvenlik
İstisnasız tüm müşterilerimize ait kişisel bilgiler, kesinlikle gizlilik içerisinde alınmaktadır. Bununla beraber iş sürecimizin sorunsuz ilerlemesi için müşteri bilgilerimizin saklanması ve kullanımı kısmen gereklidir. Bu sipariş sürecinin ve sunduğumuz hizmetlerin bir parçasıdır.
Siparişlerin en iyi şekilde hazırlanması için, işin tamamlanmasına yönelik bilgiler tarafımızca güvenli bir şekilde saklanır ve gerektiğinde teslimat sırasında lojistik ve kargo firmalarına dijital yollar ile aktarılır. Bunun haricinde kişisel bilgiler kesinlikle 3. şahıslara iletilmemektedir. Firma müşteri bilgilerini yeni satış kampanyaları hakkında bilgi vermek, ürün ve hizmet sunumunu iyileştirmek üzere saklar ve kullanır. Ayrıca gerektiğinde sektörde pazar araştırması yapan firmalar için istatistiki veri olarak kullanılabilmektedir.

Garanti Şartları
Sitemizde bulunan bütün ürünler ithalatçı firmalar ve firmamız ICN Yazılım ve Bilişim Teknolojileri' nin garantisi altındadır.

Garanti şartları hangi koşullarda geçerlidir?
Herhangi bir üretim hatası bulunan ürünler garanti kapsamındadır. Hasar görmüş ve kullanılmış ürünlerin ve kullanma talimatlarına uymadan kullanılan ürünlerin değişimi ve iadesi mümkün değildir.
Almış olduğunuz ürünün ambalajını açmadan, tahrip etmeden, bozmadan ve ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde teslim aldığınız şekli geri iade edebilirsiniz ya da başka bir ürünle değiştirebilirsiniz.

Üründe ve ambalajında herhangi bir bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumların tespit edilmesi halinde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hâli ile iade getirilmemesi halinde ürün iade alınmayacak ve yerine yeni bir ürün verilmeyecektir.
Sitemizin "iletişim" bölümünden firmamızla irtibata geçtiğiniz takdirde garanti kapsamında olan ürünleri değiştirme/ iade etme talebiniz dikkate alınacaktır.Üretim hatası olan ürünlerin değişimi ya da iadesinde kargo ücretleri firmamız tarafından karşılanmaktadır.

Sipariş verme sürecinin tamamlanmasıyla beraber müşterilerimiz iş bu garanti koşullarının tüm maddelerini kabul etmiş sayılacaktır.

Ödeme ve Teslimat
www.icnbilisim.com üzerinden vermiş olduğunuz siparişler ile ilgili ilk adım ödeme kontrolünün yapılmasıdır. Havale / EFT veya Kredi Kartı Ödeme sistemi ile yapacağınız alışverişlerde, sipariş tutarının hesaplarımıza geçmesiyle teslimat süresi başlar. (saat 17.30 'dan sonra verilen siparişler ertesi gün işleme alınır) ve stok durumu kontrol edilir, sipariş verilen ürünlerin tedarikçiden temininin sağlanmasıyla en geç 3 (üç) iş günü içerisinde kargoya verilir.
Havale ve EFT  İle Ödeme :
2 (iki) iş günü içerisinde hesaba geçmeyen havale / EFT ödemeli siparişleriniz geçersiz sayılır.
Kapıda Ödeme :   
Kapıda ödeme seçenekli siparişlerinizde gerekli görüldüğü durumda telefon ile müşteri onayı alınarak sipariş işleme konur. Bu nedenle belirtmiş olduğunuz numaranın size ulaşabileceğimiz bir numara olması gerekmektedir. Kapıda ödeme seçeneğinde ödemenin kapıda nakit veya kredi kartı ile yapılacağı bilgisinin sipariş esnasında belirtilmesi gerekmektedir. Kapıda kredi kartı ile ödemelerde kredi kartına taksitlendirme olmayıp tek çekim olarak tahsilat yapılmaktadır. Ayrıca ürünün teslim edileceği kişi ile kredi kartı sahibinin aynı kişi olması gerekmektedir.
Kapıda ödeme seçeneği seçildiği durumlarda, kapıda ödeme bedeli otomatik olarak toplam tutara eklenir. Kapıda ödeme bedeli kargo (taşıma) bedelinden farklı bir hizmet olup kargo şirketine ek ücret olarak ödeme yapılmaktadır. Bu bedel kargo şirketinin belirlemiş olduğu bir tutar olup firmamızla direkt bir alakası bulunmamaktadır.
Kargo (Teslimat):
Kargo bedeli sistem tarafından hesaplanarak toplam tutara otomatik olarak eklenir. Ürün ve kargo bedeli toplamını sipariş sonlandırılmadan bir önceki aşamada görebilirsiniz.
Kargo firmalarının yurtiçi teslimat süreleri 1 ila 5 gün arasında değişiklik göstermektedir.(Teslimat adresinin bulunduğunuz şehirde kargo şubesine uzaklığıyla değişkenlik göstermektedir). Siparişinizle ilgili kargo takip bilgisi kargo teslimini takiben en kısa süre içerisinde sisteme kayıtlı olan e-posta adresinize gönderilmektedir. Üye girişi yaparak sol üst kısmında yer alan kullanıcı menüsündeki siparişlerim bölümünden kargo takip bilgisine ulaşabileceğiniz gibi, e-posta veya telefon yolu ile müşteri hizmetleri ile irtibata geçerek kargo takip bilgisini öğrenebilirsiniz.

İptal ve İade Şartları

Değerli müşterilerimiz,

www.icnbilisim.com sitemizden aldığınız tüm ürünlerin iade prosedürü Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine uygun olarak düzenlenmiştir.

İade etmek istediğiniz ürünü bize yollamadan önce iletişim bölümümüzde yer alan telefon numarasını kullanarak veya iade/ arıza bildirim formunu doldurarak mutlaka bizimle irtibata geçiniz. Telefon ya da mail ile yapacağınız bildirimi yapmadan yollanan ürünler siz değerli müşterilerimize geri gönderilecektir.

Öncelikle, memnuniyetiniz açısından, ürünleri kargodan teslim aldığınız sırada kargo yetkilisi nezdinde kontrol etmeniz önemle rica olunur. Eğer kargo
paketinde ya da ambalajında herhangi bir bozulma durumu varsa ürünü teslim almadan tutanak tutturarak iade işlemini yapmanız gerekmektedir. Ürünü teslim aldıktan sonra ürüne kargo sırasında zarar verildiği iddiası ile yapılan iadeler kabul edilemez.

Ürün ile ilgili herhangi bir problem yaşanmamasına karşın ürünü iade etmek istediğiniz takdirde, firmamızdan aldığınız ürünü tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi (7) gün içerisinde firmamıza faturası ile birlikte iadesini yaptığınız sürece işleminiz dikkate alınacaktır.

7 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

Firmamız, siz değerli müşterilerimize ürünlerimizi yollamadan önce detaylı olarak ürünü incelemekte ve azami gayreti sarf ederek size ayıplı (defolu) mal yollamamayı kendisine prensip edinmiştir. Ayıplı ya da defolu mallar haricinde, ürünlerin firmamıza geri yollanması halinde kargo ücreti siz değerli müşterilerimize aittir.

İade alındıktan sonra, iade şartlarının yerine getirilip getirilmediği uzmanlar tarafından incelenir. İade onaylanırsa, 7 gün içinde ürünlerin bedeli sipariş kredi kartı  kullanılarak verildiyse kredi kartına, havale/EFT yoluyla verildiyse banka hesabına iade edilir.